Nagyot kaszálhatnak a cégek az AI-jal, bemutatták mire érdemes használni

Nagyot kaszálhatnak a cégek az AI-jal, bemutatták mire érdemes használni

Bár a mesterséges intelligencia (AI) bizonyos formákban már a mindennapjaink része, elég csak a navigációs appokra gondolni, amelyek élő forgalmi adatok mellett kalkulálják a megfelelő útvonalat vagy a vásárlási szokások alapján, személyre szabott ajánlattal „házaló” webshopokra, azért még egy meglehetősen gyerekcipőben járó technológiáról van szó, melynek egyelőre a szabályozás is várat magára. A Lenovo Magyarország által szervezett MeetUpon szakértők mutatták be, hogy melyek azok a területek, ahol már kisebb cégek is sikeresen alkalmazhatják az AI-vezérelt megoldásokat.

Itt az Apple nagy dobása, mutatjuk a videókat!

Itt az Apple nagy dobása, mutatjuk a videókat!

Tegnap tartotta fejlesztői konferenciáját a világ legnagyobb vállalata, az Apple. A tech-óriás egyebek mellett egy új terméket is bemutatott a közönségnek, mégpedig a Vision Pro nevű, úgynevezett vegyes valóságot használó headsetjét, ami a tervek és a látványvideók alapján a fizikai és a digitális világot egyszerre teszi láthatóvá. A 3499 dollárba kerülő eszköz a vállalat első jelentősebb új terméke az Apple Watch 2014-es bemutatása óta, ezzel ráadásul új korszak is nyílik az Apple és a Meta közötti versenyben, ugyanis Mark Zuckerberg cége hasonló VR-headset fejlesztésén dolgozik. Heves befektetői reakciókat láthattunk a headset bemutatását követően, de számos szakértő is elmondta már a véleményét a bejelentésről.

Bemutatták a Facebook anyacégének új VR-headsetjét

Bemutatták a Facebook anyacégének új VR-headsetjét

A Meta Platforms kedden bemutatta Quest Pro virtuális és kevert valóság headsetjét, ami mérföldkőnek számít Mark Zuckerberg vezérigazgató számára a kiterjesztett valóságot használó számítástechnikai eszközök magasabb kategóriás piacára.

Sci-fibe illő technológiát tesztelt az Egyesült Államok Hadserege

Sci-fibe illő technológiát tesztelt az Egyesült Államok Hadserege

Az Egyesült Államok a nyár végén tesztelte az Integrált Vizuális Augmentációs Rendszer (IVAS – Integrated Visual Augmentation System) prototípusát. A Microsoft technológiáján alapuló rendszer célja az, hogy a harcoló alakulatok valós idejű harctéri információkhoz juthassanak. A technológia a gyalogság, és a járművek kezelőszemélyzete számára is elérhető lesz.

Bántalmazás, nemi erőszak és gyűlöletbeszéd: a metaverzum sötét oldala

Bántalmazás, nemi erőszak és gyűlöletbeszéd: a metaverzum sötét oldala

Verbális bántalmazás, gyűlöletbeszéd, cyberbullying, nem ismeretlen fogalmak ezek a webkettes online térben, szinte mindenki találkozott már valamilyen szintű agresszióval online fórumokon, Facebook-csoportokban, és gyakorlatilag nincs olyan poszt az ismert közszereplőktől, amik alatt ne azonnal támadási felületet keresnének a hozzászólók, gyakran súlyosan megsértve egymás érzéseit. A népszerű videójátékok sem mentesek az online erőszaktól, pedig ezek sok esetben a most épülő metaverzumok alapjai, a kérdés pedig az, hogy ha egyre valósághűbbek lesznek ezeken a platformokon az átélt online élmények, akkor azok milyen lelki vagy később akár testi károkat okoznak az áldozatoknak, ki és hogyan védi majd meg őket a támadásoktól.

Itt vannak a kütyük, amik kinyitják a metaverzum kapuját

Itt vannak a kütyük, amik kinyitják a metaverzum kapuját

Az internet evolúciója a szemünk előtt zajlik, a kis startupoktól a nagy technológiai vállalatokig világszerte számtalan vállalat építi szolgáltatásait a virtuális világok felé, amelyek akkor nyújtanak jó élményt, ha azokra optimalizált eszközökön keresztül lépnek be a felhasználók. Ilyen eszközökből, szemüvegekből, headsetekből, kontrollerekből már most is sok van piacon, de mint ahogy a metaverzumok, úgy a kiterjesztett és virtuális valóság-készülékek is gyerekcipőben járnak. A metaverzumról szóló cikksorozatunk első részében igyekeztünk elmagyarázni, mi is az a metaverzum, a második részben a már létező világokat mutattuk be, a harmadikban a platformok mögötti tokenekről írtunk, a negyedik részben a metaverzummal kapcsolatos különböző befektetési lehetőségekről írtunk, a mostani részben azokról a készülékekről lesz szó, amelyekkel csatlakozhatunk a különböző platformokhoz.

Virtuális párhuzamos világba költözünk, ha valóra válik Mark Zuckerberg álma

Virtuális párhuzamos világba költözünk, ha valóra válik Mark Zuckerberg álma

Amióta Mark Zuckerberg bejelentette, hogy a Facebook jövőjét a metaverzumban képzeli el, és ennek megfelelően újrabrandelte a cégét, vállalatok tucatjai vágtak bele a metaverzum-bizniszbe. A Microsoft, az Nvidia és még számos techcég jelentette be, hogy ezentúl egy metaverzum kiépítésébe kezd majd, amitől teljes paradigmaváltást várnak az online térben.

Megváltoztathatja a nevét a Facebook

Megváltoztathatja a nevét a Facebook

A Facebook azt tervezi, hogy a jövő héten megváltoztatja a cég nevét - a lépés célja, hogy az új név tükrözze a vállalat metaverzum kiépítésére való összpontosítását, állítja egy, az ügyet közvetlenül ismerő személy. Emellett azért is kézenfekvő lehet a rebranding, mert segíthetné a Zuckerberg által célul kitűzött futurisztikus munka elkülönítését a sorozatos vizsgálatoktól és a finoman szólva sem kedvező társadalmi megítéléstől, amely jelenleg a Facebookot a közösségi platform működése miatt éri. Hasonló névváltoztatást láthattunk egyébként már korábban más tech-óriásoknál is, például a Google-nél.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ursula von der Leyen kiforgatja az EU-t mind a négy sarkából
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.